Bölümler

Hikaye ve Künye

Ankara’nın ünlü ailesi Kırımlıların küçük kızı Yasemin, hastalıklı bir tutkuyla aşık olduğu sevgilisi tarafından terk edildikten sonra intihara teşebbüs eder. Geçirdiği kazanın ardından bir bitki gibi yaşamaya mahkum olan Yasemin çevreden gizli bir klinikte tedavi görmektedir. Kırımlıların büyük kızı Simay kız kardeşinin başına gelenlerin sorumlusunu bulacağına yemin eder. Simay Kırımlı kazadan bir yıl sonra şirketlerinde çalışmaya başlayan genç iş adamı Doruk’a aşık olur. Doruk, Simay’ın yıllardır kimseye açmadığı kalbini kazanmayı başarmıştır. Bu sırada Yasemin iyileşmeye başlar. Simay’ın kalbini kaptırdığı genç adamın, intiharına sebep olan hastalıklı aşkı Doruk olduğunu fark eden Yasemin, ikilinin hayatına kara bir bulut gibi çökecektir.

Diğer yandan Kırımlı ailesine davetsiz bir misafir gelir: Bu anne Begüm’ün kuzeni Alev’dir. Alev, 20 yıl önce ailede büyük bir skandala sebebiyet vermiş ve bu yüzden yurt dışına gönderilmiştir. Alev’in ailenin ortağı Aslan’dan olan gayr-ı meşru kızı ise, öldü denilerek elinden alınmış ve kahyaya verilmiştir. Yıllar sonra Alev’i ülkeye döndüren gerçek, kızının yaşadığını öğrenmiş olmasıdır. Bunun intikamını Kırımlılardan almaya yemin etmiştir.

Alev’in kahyanın evinde büyüyen kızı Perihan ise evin tek oğlu Kerim’e sırılsıklam aşıktır. Aralarındaki büyük farklar nedeniyle Kerim’e asla sahip olamayacağını düşünen Perihan Alev’in gelişiyle hayallerine adım adım yaklaşmaya başlar. Perihan, bir gölge gibi etrafında olan gerçek annesi Alev sayesinde büyük aşkı Kerim’i önce sevgilisi İpek’ten ayıracak sonra ise ağına düşürecektir.

Yapım

Focus Film

Yapımcı

Nilgün Sağyaşar

Senaryo

Nuran Devres, Merve Ateşoğlu, Özge Yoldaş, Baran Yildirim, Vural Balikçi, Gökçen Eroğlu, Ayşegül Bostanci Bektaş, Birol Tezcan, Dilşah Baran Demirci, Lami Birant, Sertaç Sayin

Yönetmen

Hülya Özyildirim, Ayşe Tügen

Oyuncular

Emir Ağa (Mehmet Hayri Koç), Simay (Esengül Aypek), Müjgan (Hicran Yavuz), Nedime (Fulya Koçak), Perihan (Yağmur Özbasmacı Mermer), Kerim (Metehan Şahiner), İpek (Selin Işık), Vedat (Tuncer Yığcı), Yasemin(Başak Vural), Alev (Elif Melda Yılmaz), Berrin (Çağdaş Serter), Begüm (Gaye Alacacı), Savaş (Serkan Tınmaz), Aslan (Özgür Özberk), Yusuf (Mehmet Uğur Nak), Sultan Ana (Yasemin Karataş)

Galeri