Hikaye ve Künye

Binlerce genç kız gibi Zeynep de sosyal medya fenomeni olarak yaşadığı fakir hayattan kurtulmanın hayallerini kuruyor. Ama o, bunun için çabalarken bir yandan da babasına “annelik yapıyor.” Çünkü 45 yaşındaki koca adam, 5 yaşında bir çocuğun duygu ve zekasına sahip. Elindeki oyuncak arabası, çocuksu şakaları, küsüp barışmalarıyla tam bir çocuk adam. Ana rahminde boynuna dolanan bir kordona kurban gitmiş babası. ‘Sınav’ olarak doğmuş, sadece anasına babasına değil, evladına da sınav. Öyle diyor dedesi Zeynep’e.

Zeynep’in hayalleri büyük. Çünkü, kurtulmak istiyor. Hala evinde yaşadığı sığıntılıktan, kuzenleriyle sığışamadığı emanet odadaki yer yatağından, onları mazeret edip halasını ezen eniştesinden, halasının öfkeli yorgunluğundan, imkansızlıktan, parasızlıktan… hepsinden kurtulmak istiyor Zeynep. Bu yüzden hayal kuruyor işte. Büyük hayaller kuruyor.

Zeynep hayal ettiği hayatı yaşayan birini tanıyor: Sosyetik fenomen Ozan. Haftada bir, temizlikçi olarak evine gidiyor. O gün hiç bitmesin istiyor, çünkü Ozan’a platonik aşık. O evde, karizmatik iş kadını Sitare ile tanışır. Sitare patroniçe. Ozan’ın da patronu. Onlarca sosyal medya fenomenini yönlendiren menajerlik ajansının sahibi. Ve Ozan’ın gizli sevgilisi!

Yapımcı

Nilgün Sağyaşar

Senaryo

Sırma YANIK

Yönetmen

Özlem GÜNHAN

Oyuncular

Kadir (Erkan PETEKKAYA), Sitare (Sezin AKBAŞOĞULLARI), Ozan (Cengiz ORHONLU), Zeynep (Dilin DÖĞER), İsmail (Macit KOPER), Türkan (Asiye DİNÇSOY), Fevzi (Orhan KILIÇ), Fatma (Ayten UNCUOĞLU), Nimet (Münire APAYDIN), Mine (Ilgın ÇAKIR), Salih (Melih SELÇUK), İpek (Ece EFE), Mustafa (Göktuğ YILDIRIM), Arkın (Cem KURTOĞLU), Elmas (Özlem BAŞKAYA), Esma (Nehir GÖKDEMİR), Seher (Zeynep SÖNMEZ), Yusuf (Mustafa KONAK)

Galeri