Bölümler

Hikaye ve Künye

Yedi mahkûm genç…
Başka şehirler, başka hayatlar ve farklı suçlar. Onlar hem mahkûm hem de öğrencidir artık. Lise çağındaki yedi mahkûm gencin hayatları kendilerine sunulan okuma hakkıyla bir anda tamamen değişir. Milletvekili bir baba ve çok zengin bir annenin oğlu olan Onur için başlatılan bu proje sayesinde Fırat, Azad, Kömür, Nazlı, Peri ve Narin de okuma hakkı kazanırlar.

Her biri birer suçlu olan bu mahkûm gençlerden sadece Fırat suç işlemeden hapse girmiştir. O kız kardeşi Elif’in suçunu üstlendiği için buradadır. Hayattaki tek hedefi ise yakın zamanda trafik kazasında kaybettiği kardeşi Hasan’a çarpıp kaçanı bulup intikamını almaktır.
Fırat’ın bilmediği şey ise intikam almak istediği kişinin aslında tam da burnunun dibinde olduğudur. Bu kişi Onur’dur ve bu gerçeği bilen tek kişi de Ceren’dir. Onur’un deli divane aşık olduğu ve Fırat’ın da sonradan aşık olacağı kız…

Ceren, Onur gibi bir psikopat aşığın eziyetleriyle uğraşırken Fırat’ın kendisini koruması, gizliden birbirlerine karşı içten içe yeşeren aşkları, Fırat’ın aslında Onur’un çarptığı çocuğun abisi olduğunu öğrenmesi… Ceren’in yükleri öyle ağırdır ki. Ceren ya bildiklerini anlatıp Fırat’ın en ağır suçu işlemesine göz yumacak ya da susup Fırat’ı kendisinden koruyacaktır. Susar Ceren… Susar susmasına ama sustuğu her an daha da ağır gelmeye başlar.
Çünkü Fırat’a aşık olmaya başlamıştır…

Yapım

Bi Yapim Prodüksiyon Ve Dağ. Hizm. A.Ş.

Yapımcı

Burak Sağyaşar

Senaryo

Yekta Torun, Duygu Tankaş, Hilal Yildiz

Yönetmen

Cemal Şan

Oyuncular

Begüm Birgören, Mert Yazıcıoğlu, Melisa Şenolsun, Özge Özder, Can Nergis, Ufuk Bayraktar Yiğit Dikmen, Serdar Orçin, Zeynep Bastık, Turgay Aydın, Özlem Başkaya, İlay Tiryaki
İlayda Akdoğan, Nazlı Bulum, Gizem Ergun, Aziz Sarvan, Yıldırım Şimşek, Şebnem Dokurel, Halil Balkanlar, Ecem Baltacı

Galeri